joomla templates top joomla templates template joomla

Internetowy urząd nadchodzi

lasin.pl włącz . Opublikowano w Łasin samorząd

Wniosek o dofinansowanie projektu p.t. "Internetowy urząd" zajął 17 miejsce w kraju na 112 wniosków złożonych na konkurs w ramach działania "Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wnioskodawcą jest gmina Płużnica, w partnerstwie z gminami Wąbrzeźno, Łasin, Grudziądz i Unisław.

Głównym celem projektu jest wzrost efektywności pracy w urzędach gmin poprzez ich informatyzację. Planowane jest wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów, Gminnego Systemu Informacji Online oraz utworzenia punktów nadawania profil zaufanych. Wszystkie usługi mają być zintegrowane z elektroniczną platformą usług administracji publicznej ePUAP.

Przewidziano także szkolenia dla pracowników z zakresu obsługi nowych systemów. Ponadto przeprowadzona zostanie szeroka akcja informacyjno-promocyjna, której celem będzie zachęcenie mieszkańców do korzystania z możliwości załatwiania spraw urzędowych przez Internet. Na krajowe projekty dotyczące informatyzacji administracji Polska przeznaczyła znaczne środki.

Tempo realizacji i efekty tych przedsięwzięć nie są jednak zadowalające. Także realizacja wojewódzkiej Infostrady Kujaw i Pomorza jest opóźniona. Dlatego też zdecydowaliśmy się na własny projekt. Już dziś wielu mieszkańców gminy korzysta z bankowości internetowej. Jestem przekonany, że za kilka lat równie powszechne będą internetowe usługi oferowane przez Urzędy Gmin.

Dzięki wnioskowanej dotacji w przyszłym roku będziemy mogli wykonać znaczny postęp w tym obszarze - wyjaśnia wójt Marcin Skonieczka. Projekt ma być realizowany do 30 czerwca 2015 r. Łączne wydatki wynoszą 1,5 mln zł, z czego 85% sfinansowana ma być ze środków Unii Europejskiej.