joomla templates top joomla templates template joomla

Być może uratowano czyjeś życie! "Kierowca bujał się od lewej do prawej kilka razy niemal powodując wypadek". Jak mogła zakończyć ta jazda? Obywatelskie zatrzymanie udaremniło dalszą podróż kierowcy

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl; fot: internauta włącz . Opublikowano w Łasin wiadomości

Widzisz zagrożenie reaguj! Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy na Orlenie pod Łasinem. Miał ponad 2 promile alkoholu i czynnie uczestniczył w ruchu drogowym. Wcześniej ten sam kierowca „potrącił’ znak drogowy.
 
 
Do Obywatelskiego zatrzymania doszło na stacji paliw Orlen pod Łasinem. Dwaj kierowcy osobówek przyuważyli, że kierowca Skody jest nietrzeźwy. Powiadomili natychmiast policję, a sami uniemożliwili dalsza jazdę pijanemu zajeżdżając "kierowcy" drogę, kiedy tej zjechał z drogi na Orlen w Łasinie.
 
- "Wyskoczyłem z swojego auta i otworzyłem mu drzwi i wyrwałem kluczyki. Po czym zadzwoniłem na 112 i poinformowałem gdzie stoi samochód pijanego kierowcy” - mówi jeden z kierowców biorący udział w obywatelskim zatrzymaniu.
 
 
Pijany "kierowca” podróżował od Grudziądza w stronę Łasina.
 
- „Pijany kierowca zataczał się już od Grudziądza. Facet się bujał od lewej do prawej. Kilkukrotnie niemal powodując wypadek. Dzwoniłem już wcześniej informując 112, gdzie się znajduje” - dodaje jeden z kierowców.
 
Jak informuje rzecznik prasowy grudziądzkiej Policji: 
 
- „Kierowca na stacji Orlen pod Łasinem uniemożliwił jazdę pijanemu kierowcy Skody. Kiedy na miejsce przybyli policjanci zatrzymali nietrzeźwego, okazało się, że ponad dwa promile alkoholu”.
 
„Kierowca” został przekazany policjantom. Auto pijanego odholowano.
 
- „Po wykonaniu niezbędnych czynności został zwolniony i przekazany osobie trzeźwej” - 
 
Nie był to jedyny czyn tego dnia tego samego "kierowcy". Już wcześniej spowodował on kolizję w Szczepankach – wjechał w znak drogowy. Jak mogła się zakończyć jazda „pijanego” po drogach publicznych nie tylko można się domyślać, ponieważ pokazuje to praktyka.
 
- W najlepszym przypadku mógł „ściąć” kolejny znak drogowy, albo przechodnia idącego wiejską drogą -
 
Kierowca będzie odpowiadał za przestępstwo i wykroczenie