joomla templates top joomla templates template joomla

Nielegalnie łowił Ryby w zbiorniku wodnym koło Łasina. Kłusownik noc spędził w policyjnej celi. Amator ryb do połowu używał nielegalnego narzędzia zwanego ościeniem

info: Policja, Grudziądz; fot archiwum: Agencja/eReporter24; fot: policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Łasin wiadomości

W czwartek 5 kwietnia policjanci z Łasina wraz z funkcjonariuszem straży rybackiej zatrzymali mężczyznę, który nielegalnie łowił ryby w jeziorze Lisnówko. Kłusownik noc spędził w policyjnej celi. Amator ryb do połowu używał nielegalnego narzędzia zwanego ościeniem. Teraz za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem.
 
W czwartek 5 kwietnia policjanci z posterunku policji w Łasinie pełnili wspólną służbę z funkcjonariuszem straży rybackiej. Około 15.15 w miejscowości Lisnówko patrol zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który w charakterystycznych wysokich gumowych butach chodził po brzegu miejscowego jeziora. 
 
 
Podejrzany trzymał w ręku długi kij, który okazał się być ościeniem. To nielegalny przyrząd służący do łowienia ryb kalecząc je. Policjanci zatrzymali kłusownika, który na widok mundurowych odrzucił niebezpieczny przedmiot i próbował uciec. 
 
 
Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Kłusownictwo to przestępstwo, za które grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
 
 
Grudziądzcy policjanci podejmują współpracę z innymi służbami mundurowymi w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa w naszym powiecie. W terenie można napotkać policjantów pracujących wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej, żandarmerii wojskowej, straży ochrony kolei czy inspekcją transportu drogowego. 
 
Wspólne patrole policjantów z funkcjonariuszami straży rybackiej to też nie nowość. Okres wiosenny jest z pewnością czasem, kiedy służb nad wodą będzie więcej.